Sıkça Sorulan Sorular
Teslimat kaç günde gerçekleşir?

Sipariş onaylandıktan sonra , 1 iş günü içerisinde ürünleriniz teslim edilecektir.

Ürünleriniz garantili mi?

Tüm Chrysamed ürünleri Chrysamed Kimya Güvencesindedir.

Chrysamed'i haşereye sıktım öldürmedi, Neden?

Chrysamed bilinen diğer haşere ilaçlarından farklıdır ve haşereleri tek tek öldürmek için kullanılan bir ilaç değildir.Chrysamed haşereleri larva ve yumurtaları ile birlikte yok eden ve bu sorunu kökten kalıcı olarak çözen yeni nesil bir insektisitdir. Chrysamed haşerelerin geçebileceği, konabileceği, bulunduğu ve bulunabileceği alanlara uygulanır. Direk uygulamalarda haşereler cinslerine göre birkaç dakika ile birkaç saat arasında telef olurlar. Haşereler Chrysamed in etkisini aldığı andan itibaren ısıramazlar, yumurtlayamazlar ve dolayısıyla çoğalamazlar. Onun için Chrysamed'i ilk defa kullanırken, haşerelerin anında ölmediğini görmeniz sizi yanıltmasın. Kullandıkça onu daha iyi anlayacak ve hep tercih edeceksiniz.

Chrysamed'i güve için kullanabilir miyim ?

Evet kullanabilirisiniz. Chrysamed İnsektisit'in etiketinde güve yazmamaktadır. Çünkü ülkemizde maalesef güvede biyolojik etkinlik deneme testi yapan akredite laboratuvar yoktur. Bu nedenle deneme yaptırılmadığından, etiketine yazılamamıştır. Halbuki Chrysamed, Berlin İnsektisit Laboratuvarında yaptırdığımız biyolojik etkinlik testlerinde güve için % 100 sonuç almıştır. Bu nedenle Chrysamed'i güve sorununuz için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çiftliğimizde büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımızda sinek ve kene sorunu var. Ne yapmalıyım ?

Küçük ve büyükbaş hayvanlarınızı Chrysamed-Vet ürünümüz ile, barınaklarını ise Chrysamed İnsektisit isimli ürünümüz ile ilaçladığınızda sinek ve kene sorununuzdan kurtulmuş olacaksınız. İlaçlamayı bir- iki ay ara ile tekrarlamanız gerekmektedir.

Chrysamed giysi ve eşyalarımıza temas ederse herhangi bir zararı olurmu ?

Chrysamed su bazlıdır, solvent ve PBO içermez, kokusuzdur, kalıntı bırakmaz ve leke yapmaz. Giysi ve eşyalarınıza herhangi bir zarar vermez.

Hamamböceği için nasıl kullanmalıyım ?

Hamamböcekleri genellikle gece ışıklar söndükten sonra ve sessizlik başlayınca çıkarlar. Bu nedenle İlaçlama gece hamamböceklerinin barındığı duvar, kapı, pencere dipleri, çatlaklara, mazgallara, buzdolabı, çamaşır makinası ve bulaşık makinasının arka, yan ve alt kısımlarına güzelce püskürterek yapılmalıdır. 

Chrysamed' in etken maddesi çok düşük olmasına karşın bu kadar etkiyi nasıl sağlıyor ?

Nano kapsül teknolojisi ile üretilen ürünümüz % 100 tam homojenlik sağladığından Chrysamed'in her molekülünde eşit oranda etkili madde dağılımı bulunmaktadır. Bu sayede, minimum düzeyde kullanılan etkili madde düzensiz dağılımdan korunmuş olup, nano kapsüller, haşerenin trakelerinden kolayca geçerek, sinir sistemini anında felç edip, haşereyi kısa sürede telef etmektedir.

Chrysamed sadece bir kene ilacımıdır ?

Chrysamed geniş spektrumlu, uçan ve yürüyen haşerelere karşı yüksek etkili olup karasinek, sivrisinek, hamamböceği, karınca, güve, tahtakurusu, yakarca, akar, vb. bir çok haşereye karşı etkilidir. Yurtiçi ve yurtdışı laboratuvarlarda haşerelere karşı biyolojik etkinlik testleri yapılmış olup, sonuçlarını Deney Raporları menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Chrysamed İnsektisit cildime değerse problem olur mu ?

Chrysamed İnsektisit cilde temasında herhangi bir problem olmaz, fakat doğrudan vücuda sürülen bir ilaç değildir. Ancak, Alman Dermatest Laboratuvarlarında yapılan cilt testinde, toksisitesinin çok düşük olduğu ve cilde herhangi bir zararı olmadığı laboratuvar raporu ile belirlenmiştir.

Keneler son zamanlarda neden bu kadar çoğaldı?

Kenelerin çoğalmasının bir çok nedeni vardır. İklim değişikliği, Göçmen Kuşlar, Kuş gribi, yanlış ilaçlama vs. Kene çoğalmasının en önemli nedeni ise yanlış ve bilinçsiz ilaçlamadır. Yanlış ilaçlama yüzünden Dünyamızın ekolojik dengesini sağlayan birçok haşerenin ve özellikle, kenelerin yumurtalarıyla beslenerek onların çoğalmasını önleyen karıncalar yok olmaktadır.

Kene sorunu sadece Türkiyede mi var?

Yanlış ilaçlama yapılan diğer Ülkelerde de aynı sorun vardır. Bazı Ülkelerde kene sorununun olmaması ve bazı Ülkelerde kenelerin hızla çoğalmasının nedeni araştırıldığında, sorunun temelinde yanlış ilaçlama olduğu açıkça anlaşılmaktadır. Yanlış ilaçlama sadece kenelerin çoğalmasına neden olmakla kalmamaktadır. Maalesef toprağı, yeraltı sularını, tarım ürünlerini ve çevremizi de zehirlemektedir. - See more at: http://chrysamed.com/tr/sss#sthash.GfLzXNRP.dpuf

Kene eskiden de vardı ama kene ölümleri eskiden yoktu, neden?

Ölümlerin nedeni kene değil, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsüdür. Bu virus hayvan kanı ile kenelere geçen bir virüstür. KKKA virüsü hayvanların bünyesinde çoğalamaz ve onlara zarar veremez. Hayvan bünyesinde ancak 7-10 gün yaşayabilir. İnsanlarda çabuk çoğalır ve gerekli müdahale yapılmadığı takdirde ölümle sonuçlanabilir. İnsanların gribe yakalandığı gibi, hayvanlar da nadiren de olsa bu virüse yakalanır ve kısa sürede bu virüsü yener. Fakat son zamanda kenelerin hızla çoğalması ve bir hayvanı yüzlerce kenenin sürekli ısırması, hayvanların bu virüsten kurtulmasını imkansız hale getirmektedir. Hayvanı ısıran keneler bu virüsü alıp diğer hayvanlara kolayca bulaştırabiliyor. Bu kısır döngü virüsün hızla çoğalıp yayılmasına sebep olmaktadır.

Kenelerden nasıl kurtuluruz?

Kenelerden kurtulmak ancak onların kan emme zincirini kırmakla mümkündür. Kenelerin kan emme zincirini kırmak ancak, küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı hayvanların, barınaklarıyla birlikte aynı anda, “DOĞRU bir Kene ilacı ile BİLİNÇLİ olarak' ilaçlanmasıyla mümkündür. Kene mücadelesinde en önemli unsur DOĞRU ilaç kullanmaktır. Hayvanların ilaçlamasında kullanılan haşere ilaçlarının çoğu, hayvanları tek tek ilaçlamak için kullanılan şampuan veya damlalardır. Bu tür ilaçlar hayvanların toplu ilaçlanması için uygun değildir. Kene mücadelesi için hayvanların aynı anda barınakları ile birlikte, topluca ilaçlanması gerekmektedir.

DOĞRU bir Kene ilacı nasıl olmalıdır?

Doğru bir kene ilacı kullanıma hazır, herkes tarafından kolayca kullanılabilir, İnsanlara, Hayvanlara ve çevreye zararsız, hayvanların toplu ilaçlamasına uygun olmalıdır

Prizlere takılan Tablet ve Likit sivrisinek kovucularını neden üretmiyorsunuz?

Elekrik prizine takılarak kullanılan Likit ve Tabletler şeklindeki Sivrisinek kovucularının, Şirketimizin vizyonuna ters olduğundan imalat ve satışını yapmıyoruz. Bu tür İnsektisitler açık alanda ve hava sirkülasyonu çok iyi olan kapalı alanlarda çok kısa bir süre için bilinçli olarak kullanılması gereken ilaçlardır. Elektrik ısısı ile insektisit maddeyi yakarak, buharını soluduğumuz havaya karıştıran bu ilaçların sağlığımıza verdiği zararın boyutlarını bilemiyoruz. Sivrisinekler biliyor, çünkü onlar bu ilaçların olduğu alana yaklaşmıyorlar. Birçok insanımız bilmeden bunları gündüz, gece yatak odalarında dahi kullanıyor ve toksik hayayı aralıksız soluyorlar! Tüketicilerimiz bu konuda iyice aydınlatılmadıkça böyle bir sorumluluk üstlenmek istemiyoruz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır